Wpisy

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

Czerwiec jest miesiącem kiedy w Kościele codziennie odprawiane są nabożeństwa, a  do nas dolatuje śpiew Litanii do Serca Jezusowego.Litanię do Serca Pana Jezusa ułożyła francuska wizytka s. Joanna Magdalena Joly. Litania składa się z 33 wezwań dla upamiętnienia każdego roku ziemskiego życia Chrystusa. Ich treść wyraża zbawczy plan miłości Boga do człowieka. Nabożeństwo czerwcowe jest pobożną praktyką przez którą wyrażamy nasze dziękczynienie za wielką miłość, którą Pan Jezus nas obdarza, oraz  wynagradzamy Jezusowi te wszystkie krzywdy jakich doznaje  z naszej strony, gdy odrzucamy Jego miłość.W tradycji Kościoła za początek kultu Serca Bożego uważa się moment przebicia Jezusowego Serca na krzyżu, a tymi którzy wtedy uczcili to Serce byli apostołowie.

• Możliwość komentowania NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE została wyłączona