W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w Naszym kościele intronizowano nowy obraz Matki Bożej.

Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski, który w czasie homilii mówił:  „zdarza mi się wędrować po tych okolicach i chcę zauważyć, że Łękawka pięknieje. Mam nadzieję, że nowy wizerunek Jasnogórskiej Matki będzie zachęcał tutejszych parafian do przemiany serc, do tworzenia nowych, wspaniałych dzieł duszpasterskich. Bo wota, sukienki, korony są ważne, ale najważniejsze jest to, jakimi jesteśmy dziećmi Maryi „. Poświęcenie obrazu rozpoczęło obchody odpustu parafialnego. Autorem obrazu jest znany artysta malarz Kazimierz Dżalak. Obraz poświęcił bp Salaterski w szczególnym roku jubileuszowym, wspominamy przecież 300. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W niedzielę uroczystej sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. mgr Marcin Gryzło – wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie.