10 maja 2017 r. młodzież z naszej parafii w Łękawce  wspólnie z młodzieżą z Tarnowca, Poręby Radlnej, Zawady i Świebodzina przystąpili do Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Bp Stanisław Salaterski w czasie uroczystości przypomniał słowa papieża Franciszka wypowiedziane podczas Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową: „Sprawiajcie, aby świat stał się lepszy”. Zachęcał młodych, by żyli pełnią wiary, która wyraża się w zachowywaniu wszystkich Bożych przykazań, w codziennej modlitwie, w czerpaniu Bożych mocy w sakramentach świętych. Biskup podziękował rodzicom za wychowanie młodych, księżom i katechetom za przygotowanie do bierzmowania. Zachęcał młodych do znalezienia sobie miejsca w parafiach.