Kościół katolicki 8 grudnia obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wydarzenie Niepokalanego Poczęcia Maryi jest zasługą specjalnej Bożej łaski. Tajemnica ta pokazuje szczególną rolę Maryi a także, że każdy z nas cieszy się Bożą pomocą w zadaniach, które Bóg stawia na drodze naszego życia. Z tym dniem związane jest także nabożeństwa zwane Godziną Łaski – „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata” – powiedziała Matka Boża, objawiając się włoskiej pielęgniarce.

8 grudnia w naszej parafii odbyło się również przyjęcie nowych kandydatek do DSM. Dziewczęca Służba Maryjna – to wspólnota parafialna w kościele katolickim, przeznaczona głównie dla dziewcząt ze szkoły podstawowej. Ich formacja polega na uczestnictwie w cotygodniowych spotkaniach, na których najważniejszymi elementami są modlitwa i odkrywanie treści Ewangelii przez zabawę i pracę w grupach.

W czasie Mszy św. dziewczęta złożyły przyrzeczenie oraz otrzymały od księdza  proboszcza Czesława Bachuli cudowne medaliki. Do DSM Parafii Łękawka zostały przyjęte: Nikola Wzorek, Wiktoria Ciurej, Julia Onak, Julia Piska oraz Julia Drużkowska.